Jak odnowić meble tapicerowane? - Blog - Sklep Interio Mobili
Darmowa wysyłka!
Blog chmura tagów
Masz pytania?
Zadzwoń! Telefon czynny od pon do pt, 7:30 - 15:30

+48 883 967 867
+ 48 537 097 653

Wyślij wiadomość: Napisz wiadomość

Jak odnowić meble tapicerowane?

0
Jak odnowić meble tapicerowane?

Meble tapicerowane, takie jak sofy, kanapy czy fotele to niezwykle stylowe elementy wyposażenia wnętrza - dodają charakteru, jakiego nie zastąpi nic. Niektóre z nich dają wrażenie ekskluzywności, jedne są nowoczesne, inne bardziej klasyczne. Odpowiednia pielęgnacja mebla tapicerowanego to obowiązek. Zdarza się jednak, że mebel traci swój urok. Wówczas warto pochylić się nad jego losem i sprawić, że znów odzyska styl. Zobacz nasze praktyczne wskazówki, dzięki którym odnowisz swoje meble.

Spis treści:

Czym tak naprawdę jest odnowienie mebli?

Zanim przejdziesz do działania

Odnowienie mebli w praktyce

Czym tak naprawdę jest odnowienie mebli?

Odnowienie i przywrócenie dawnego blasku to nic innego jak renowacja mebli tapicerowanych. Istnieje wiele różnych metod oraz środków, dzięki którym możesz sam naprawić zużytą i zniszczoną tapicerkę na Twoim meblu. Niezależnie od tego, czy jest to kanapa, sofa, łóżko czy pufa - nie musisz wyrzucać starego elementu i kupować kolejnego, nowego. W wielu przypadkach samodzielna renowacja pozwala nie tylko na cieszenie się w dalszym ciągu dotychczasowym wyposażeniem wnętrza, ale i zaoszczędzenie pieniędzy.

Zanim przejdziesz do działania

Jeżeli podejmujesz się zadania odnowienia swojego mebla, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy wiedzieć, że samodzielna renowacja wymaga czasu. Niedoświadczona osoba będzie musiała poświęcić go zdecydowanie więcej niż wprawiony profesjonalista. Ważne jest również, aby odpowiednio dobrać preparaty. Jeśli nie wiesz, jakiego środka użyć - wstrzymaj się z działaniami. W przeciwnym wypadku możesz znacznie pogorszyć sytuację. Jeżeli boisz się, że nie podołasz zadaniu samodzielnej renowacji, postaw na usługi profesjonalnego tapicera, który z pewnością odnowi Twoje meble.

Odnowienie mebli w praktyce

Mówiąc o renowacji mebli tapicerowanych możemy mieć na myśli różne działania: od załatania małej dziury w tapicerce po wymianę całego obicia elementu wyposażenia. Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia. Na rynku znajdziesz wiele preparatów, które z pewnością będą pomocne przy działaniach.

Środki czyszczące służą do pozbywania się różnego rodzaju plam. Takimi zabrudzeniami mogą być plamy po napojach, kawie, długopisach czy pisakach. Co prawda, nie każdą plamę można usunąć takim preparatem, ale z pewnością warto spróbować.

Tapicerka na Twoim meblu jest wytarta? Możesz spróbować ją pomalować. Na rynku istnieje duży wybór farb do koloryzacji skóry, występujących najczęściej w postaci past lub aerozoli. Możesz wybrać zwykłą lub wodoodporną wersję preparatu, dostępną w wielu kolorach.

Jeśli element wyposażenia wnętrza ma dziury, pęknięcia czy przecięcia, możesz skorzystać z dedykowanych produktów do naprawy skóry. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku niewielkich uszkodzeń. Występują one w różnych formach - jedne jako szpachla do skóry, inne w płynie. Dobór odpowiedniego specyfiku zależy od rodzaju tkaniny. O ile w przypadku tkanin tapicerskich może być ciężko znaleźć odpowiedni środek, o tyle przy skórach naturalnych nie będzie stanowiło to problemu. Oprócz załatania dziury lub pęknięcia, preparat zabezpieczy materiał przed ponownym uszkodzeniem.

Jeśli jednak dojdzie do sytuacji, w której mebel tapicerowany uszkodził się w znacznym stopniu, pozostaje nam całkowita zmiana obicia lub zakup nowego elementu wyposażenia. Pierwsza opcja wydaje się być mniejszym obciążeniem finansowym i korzystniejszym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku mebli z eko skóry.

 

Komentarze do wpisu (0)

Interio Mobili - Polski producent stylowych mebli tapicerowanych | Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Sklep internetowy Shoper.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl