Jak wygląda produkcja mebli tapicerowanych - Blog Interio Mobili
Darmowa wysyłka!
Masz pytania?
Zadzwoń! Telefon czynny od pon do pt, 8 - 16

+48 883 967 867


Wyślij wiadomość: Napisz wiadomość
Jak wygląda produkcja mebli tapicerowanych? 0
Jak wygląda produkcja mebli tapicerowanych?

Wizja - od tego zaczyna się każdy projekt, który może zawojować, niezależnie od branży. Same komponenty i materiały na nic się zdadzą, kiedy w głowie nie ma odpowiedniego pomysłu, który chwyci za serce i poruszy duszę. Musi on przede wszystkim uwzględniać potrzeby potencjalnych klientów i brać pod uwagę zmieniające się trendy. Czy to wszystko? Zobacz w dużym skrócie jak wygląda produkcja mebli tapicerowanych Interio Mobili.

Spis treści:

Co w pierwszej kolejności?

Kolejne etapy

Finalny produkt

Co w pierwszej kolejności?

Przygotowanie mebla tapicerowanego do produkcji to ciężki i żmudny proces. Jak się go inicjuje? Pomysłem, który sprawnie przeistoczony jest w działanie. Wszystko rozpoczyna się w szwalni, która otrzymuje zamówienie, konsultowane wcześniej ze stolarzami. W szwalni robi się wykroje z odpowiednich tkanin, które są następnie zszywane. W stolarni specjaliści tną płyty meblarskie według wykrojów. Fotele oraz sofy powstają tam w całości.

Przygotowane płyty trafiają do osoby, która “zbija” stelaż - tworzy całość pufy i siedziska z poszczególnych części. Gotowa już konstrukcja trafia do ludzi, zajmujących się obiciem pianką i włókniną.

[product id="329, 583, 237"]

Kolejne etapy

Niezależnie od tego, jaki rodzaj mebla tapicerowanego ma powstać, opiankowany stelaż trafia do tapicerów. Są to ludzie, którzy pokrywają tkaniną różnego rodzaju meble, służące przykładowo do siedzenia lub spania. Specjaliści otrzymują z szwalni pokrowce na siedziska i naciągają je na opiankowane wcześniej stelaże. Nadaje ona meblowi odpowiedni wygląd, który z pewnością będzie oszałamiający! Mocowane są również wszelkie guziki, zawieszki do otwierania, wszystkie wykończenia oraz nóżki, bez których żaden mebel tapicerowany nie znalazłby zastosowania. Kontrola jakości w tym momencie już tylko formalność.

Finalny produkt

Gotowe już siedzisko trafia na kolejny, ostatni już etap. Jest to pakowanie przez doświadczonych pracowników, którzy wiedzą, jak odpowiednio zabezpieczyć dany mebel. Ich działania mają na celu zadbanie o to, aby produkt nie uszkodził się podczas transportu. Zamówienia najczęściej pakowane są w kartony oraz folię.

Pamiętaj, że w Interio Mobili możesz wyposażyć się w meble tapicerowane na zamówienie. Chcesz zapytać o istotne dla Ciebie kwestie? Skontaktuj się z nami w wybrany przez Ciebie sposób, a z pewnością znajdziemy doskonałe rozwiązanie! Telefon: +48 883 967 867 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00) Adres e-mail: sklep@interiomobili.pl

Komentarze do wpisu (0)

Interio Mobili - Polski producent stylowych mebli tapicerowanych | Wszelkie prawa zastrzeżone 2020

Sklep internetowy Shoper.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl