Blog - Czym się różni eko skóra od eko skóry medycznej? - Sklep Interio Mobili
Darmowa wysyłka!
Blog chmura tagów
Masz pytania?
Zadzwoń! Telefon czynny od pon do pt, 7:30 - 15:30

+48 883 967 867
+ 48 537 097 653

Wyślij wiadomość: Napisz wiadomość

Czym się różni eko skóra od eko skóry medycznej?

0
Czym się różni eko skóra od eko skóry medycznej?

Gabinety lekarskie i terapeutyczne często szukają mebli, które będą w pełni bezpieczne i pozwolą osobom oczekującym na swoją kolej spędzić czas w jak najlepszych warunkach. Wybór odpowiedniego materiału na obicia siedzisk i oparć nie jest łatwy i zależy od wielu czynników. Przede wszystkim powinien on być wytrzymały i nie powodować reakcji alergicznych nawet u osób starszych oraz dzieci. Takie właśnie właściwości posiada eko-skóra medyczna, polecana do użycia nawet w miejscach, w których zastosować trzeba najbardziej restrykcyjne reguły.

Jak odróżnić zwykłą eko-skórę od medycznej?

Wspomniany wyżej materiał to świetne rozwiązanie. Nader często wersja medyczna jest jednak mylona ze standardową eko-skórą. Jak jednak rozpoznać czy obicie, które zakupiliśmy jest odpowiednie do założonego przeznaczenia? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na posiadane przez producenta certyfikaty. To właśnie one informują nas o jakości materiału i jego najważniejszych właściwościach.

Odpowiednie certyfikaty poświadczają doskonałą jakość

Aby móc stwierdzić, że materiał jest najwyższej jakości, powinien on spełniać wymagania określone w załączniku XVII Reach, dotyczące stosowania barwników azotowych, niklu i wielu innych. Ważne jest też, by nie zostały przekroczone całkowite ilości ołowiu zawarte w amerykańskich wymaganiach dot. artykułów dla dzieci. Aby móc mówić o eko-skórze medycznej muszą być spełnione również inne warunki, określone przez odpowiednie instytuty.

Dobranie najlepszego mebla do wnętrza

W sklepie internetowym Interio Mobili bez problemu znajdą Państwo meble z obiciem z eko-skóry medycznej. Każdy z nich spełnia rygorystyczne wymagania i dostępny jest w różnych kolorach. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie dobranie materiału do wnętrza, w którym ma się znajdować, zapewniając przy tym pełne bezpieczeństwo użytkownikom czekającym na swoją kolej w gabinecie. Wysoki współczynnik Martindale’a udowadnia, że są one także niezwykle odporne, dzięki czemu mogą służyć nawet przez długie lata.

Komentarze do wpisu (0)

Interio Mobili - Polski producent stylowych mebli tapicerowanych | Wszelkie prawa zastrzeżone 2024

Sklep internetowy Shoper.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl